Sauna Hizmeti
224
page-template-default,page,page-id-224,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive
 

Sauna Hizmeti

Kayra Spa Sauna Hizmeti

Astım, kronik bronşit, cilt hastalıkları, hormonal bozukluklar, uykusuzluk ve depresyonun tedavisinde de yararlı olan sauna banyosu sayesinde, özellikle romatizmal hastalıklarda eklem ağrısı ve hareket kısıtlığı, %40-70 oranında azalmaktadır.

Sauna da ne kadar kalmalı?
 
 
Ortalama süre 5 ile 15 dakika arasıdır. 5 dakikadan az kalmak bir fayda sağlayamayacağı gibi 15 dakikadan fazla kalmak bazı zararlara neden olabilir. Ortalama 10 dakikalık periyotlar ile sauna iki kez kullanılabilir. Örneğin 10 dakika kalınır, daha sonra dışarı çıkarak duş alınır veya havuza girilir.
 
Sauna ne kadar sıklıkla yapılmalı?
 
 
Sauna seanaslarının kullanım sıklığına göre ayarlanması gerekmektedir. Her gün kullananlar için günde 1-2 seans – haftada 3 kez kullanım için 4-5 seans – haftada 1 kez kullananlar için 3 seans uygun olanıdır. Vücudun kaybettiği sıvı dengesini kazanması için meyve suyu, su ve asitsiz içecekler tüketilmelidir.
 

Sauna cildi gençleştirir

 

Buhar banyolarındaki ve saunadaki ısı, kolajen üretimini arttırır. Cildi güçlendirir ve gençleştirir. Isı ayrıca cildin ölü cilt hücrelerinden kurtulmasına yardımcı olarak daha yeni ve daha sağlıklı hücrelerin büyümesini teşvik eder.

 
Saunaya duştan önce mi sonra mı?
 
 
Saunaya girmeden önce sıcak su ve sabun ile duş alıp, kurulanmak gerekir. Saunada havlu üzerinde oturmak veya uzanmak gerekir. Saunada 5 dakikadan az, 30 dakikadan fazla kalmamaya özen göstermek gerekir. Saunadan çıktıktan sonra soğuk duş almak ve dinlenmek önemlidir.
Bize Ulaşın
Lokasyon
WhatsApp